Корисне і цікаве:

Історія грузоподъемного оборудования

Автопогрузчик, тельфер або классический кран? Сегодня мы можем легко выбрать такое грузоподъемное оборудование, которое нам необходимо. А знаете ли Вы, что первые виды подобных механизмов были придуманы еще в древности. Примером служат известные пирамиды Египта, сложная архитектура Рима, гидротехнические объекты Китая.

Випробування кранів є необхідними перед повноцінної їх експлуатацією. Статичне випробування крана здійснюють навантаженням, яка на 25% перевищує його вантажопідйомність, що вказана в паспорті.

Як проводять статичні випробування мостових кранів

  • кран встановлюють над опорою кранового шляху, візок - в положення, що відповідає найбільшому прогину моста. Певний вантаж піднімають на висоту від 100 до 200 мм і в такому положенні витримують 10 хвилин;
  • після закінчення 10 хвилин вантаж опускають, далі проводять випробування крана мостового на відсутність деформацій моста крана. При виявленні такої деформації, що виникла внаслідок випробувань крана вантажами, кран не допускають до роботи. Далі з'ясовують причини і можливість майбутньої роботи даного підйомного крана.

Як проводять динамічні випробування крана

  • випробування відбуваються за допомогою вантажу масою, що перевищує на 10% паспортну вантажопідйомність;
  • перевірки справності механізмів крана;
  • перевірка гальм крана;
  • багаторазові опускання і підйом вантажів;
  • виробляють діагностування всіх механізмів, поєднуючи робочі руху, які передбачені за інструкцією.


Статичне і динамічне випробування крана проводиться на підприємстві, власник кранів надає комплект випробувальних вантажів, з вказаною на них фактичною масою. Після випробування мостових кранів, власнику видається акт випробування крана, де вказано про його справності або несправна.

Випробування вантажопідіймальних кранів гарантує безпечну і якісну роботу на підприємстві.